White Night

20 فروردین 1400: مروری بر رساگیم در سالی که گذشت

پست های پیشنهاد شده

به نام خدا

سلام عرض میکنم خدمت شما خواننده گرامی که وارد تاپیک شدی تا مروری کلی بر سالی که گذشت بر انجمن و سایتمون داشته باشیم. هرچند باید گفت نسبت به سال قبل هم کمکارتر بودیم:

اعضا درگیرتر از قبل بودن. درس، کنکور، سربازی، دانشگاه و ...

بنابراین این تاپیک حکم حفظ ظاهر داره چون قول دادم هرسال بزنمش الآن وجود داره وگرنه آنچنان چیزی برای تعریف نیست😅

خب بریم سال 1399 خودمون رو کاملا مورد بررسی قرار بدیم.

سایت جهش چشم گیری نداشت که بشه ازش یاد کرد ولی از نظر ظاهری و فنی انجمن کاملا دگرگون شده. اگر مایل باشه موسس عزیز بیشتر از این تغییرات برامون میگه و دلیل اینکه فکر میکرده لازمه اعمال شه @Ali.Z

فروردین ماه

کلی تغییرات اعمال شد روی قالب مترو (مرحوم😄) و درکمال تعجب حامد برای اولین بار به جای منفی بافی کمی امید داد که ما از جهت عضوگیری کارمون بد نیس و صرفا ضعف در فعالیت داریم. وایت نایت چندتا تاپیک به نسبت با کیفیت از تیکن نوشت.

اردیبهشت ماه

توی این دوره یکم بازیگوشی می کردیم و تا دلتون بخواد پستای قدیمیمون رو مسخره کردیم😂.

(من و @Awmir.B و @HamedWS و @Ali.Z)

با مدیر شدن @White Night بصورت غیرقابل انکاری اوضاع انجمن از نظر نظم دادن به کاربران و تاپیک ها به شدت دگرگون شد. اسپم زدایی حرفه ای، بازگردانی تاپیک های بایگانی و ویرایش منابعشون و ... همه و همه رو انجام داد.

نه تنها نظم و انظباط که دید آماری جدیدی به مطالب و اعضا بوجود آمد که سبب شد در 10 اردیبهشت بهترین تاپیک های پنج سال گذشته گلچین بشن در این تاپیک: 

درحالیکه من به وایت نایت به عنوان ناظم به وظیفش رسیدگی میکرد حامد و علی باهم مدام بحث های فنی داشتن که من حتی درصدی ازشون حالیم نمیشه جز اینکه اکثرا راجع به قالب انجمن بوده. یه سری تغییرات دادن این دونفر که مدیرکل های انجمن بودن. من و دارک نوب(@Awmir.B) فقط نگاه😅

@White Night اقدام به احیای چندتاپیک که پتانسیل بازدید خوردن رو داشتن کرد ولی هم اکنون همه اونا معلق هستن.

ضمنا وبلاگ ها هم یه تکون ریز خورد و کمی دیده شد موقتا و در اواخر اردیبهشت.

خرداد ماه

دوباره تاپیک مربوط به WO که پربازدیدترین تاپیک سال هم هست افتاد روی بورس و سوال های زیادی ازش شدت گرفت. درحالیکه صاحب تاپیک یعنی وایت نایت سرگرم احیای تاپیک افرادی که رفته بودن از گپ شده بود و چندتاشونو همزمان ادامه داد. لاقل بیوگرافی ها رو خوب تونست تکمیل کنه... ولی به علت عدم انگیزه کافی دست از اینکار کشید و چندتا کلیپ فایتینگ فقط منتشر کرد. تنها علایم از حیات در ماه خرداد مربوط به @White Night بود. تنهای تنها!🖤

تیرماه

کاربر جدیدی یه مطلب کوتاهی درمورد AC Valhalla زد که ممکن بود جرقه خوبی برای شروع مجددمون باشه چون توضیحات مفصلی از وایت نایت دریافت کرد و اگر کسی بود تا همراهی کنه میتونستن پوشش بدم اخبار اون روزها رو:

ولی هیشکی نبود...

مرداد ماه

جز درخشش تاپیک WO و چندتا بیوگرافی از تیکن هیچی...

آها توی پرتال هم خیلی سوالات زیاد شد👌

شهریور ماه

تغییر ویبلوتین به Ips...توضیحات درصورت تمایل از @Ali.Z

علی کلی تغییرات اعمال کرد که خودش قبلا توی تاپیک تغییرات گفته. خسته نباشه!

مهرماه

هیچ

آبان ماه

هیچ

آذرماه

هیچ

دی ماه

هیچ

بهمن ماه

هیچ

اسفند ماه

هیچ

خلاصه که نمیخواستم خلاصه بگم... ولی خلاصه بود🎩

شاید برداشتتون این باشه با زیاد آوردن اسم خودم توی همین متن کوتاه قصد دارم از خودم تعریفی کرده باشم... شاید درست بگید... شایدم نه!

روزتون خوش و هرچند که 20 روز گذشته ولی سال جدیدتون مبارک!

• Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام
مطلب عالی و به موقع بود پویا جان. خوب کردی که یه مروری بر احوالات سال گذشته کردی.

دست همگی دردنکنه امسال خیلی درگیر بودیم ولی بازم یه سری کارا کردیم. همینم خوبه 😎

خب تو سال جدید من کلا بیس انجمن رو کندم و تغییر دادم. با کمال تعجب داخل همین چند ماه بدون لحظه ای فعالیت با تغییراتی که اعمال شد. رنک انجمن از رنک اون دو تا انجمنی که خیلی ادعاشون میشد و میگفتن ما روزی 100 هزار تا بازدید داریم بهتر شد. البته قصد کل کل ندارم. به قول یه بنده خدایی واسه کل کل و بچه بازی یکم پیریم 😅

این موضوع صرفا برای عنوان دلیل کارهام بود و کل کل نمیشه حسابشون کرد.

به طور کلی بخوام بگم انجمن از منسوخ شده و داپلیکیت به یه چیز فوق العاده آپدیت شده و امروزی رسید. البته دردسر های خودشم داشت. مثلا یه قالب درست و درمون براش پیدا نمیشد. همینی که الان هستش رو راست چین کردم دارک کردم و.... که البته هنوز هم باز تکمیل نیست و انگیزه کافی برای تکمیل کردن ادیت تیره اش هنوز ندارم متاسفانه. یکی دو تا افزونه اختصاصی هم نوشتم که نصفه و نیمه مجبور شدم ولش کنم. یهو وسط کارشون دانشگاه بی محابا امتحان و درس و... از اونور سفارش طراحی سایت و... خلاصه که مجبور شدم متوقف کنم. همین الانم داشتم مطالعه میکردم برای امتحان 23 ام.

تو رشته ما با هیچکس شوخی ندارن! امتحان بدی قبول شی کات آف 70 درصدی رو نگیری. یعنی پروژه و امتحانای در طول ترمو بالا 70 درصد نمره اشونو نگرفته باشی، میفتی!!!

داخل پرتال هم که کلا دوباره برگشتیم به قالب خوبی که حامد جان گذاشته بود البته لایسنس و این داستاناش منسوخ شده بود که باز از نسخه های نال شده و... استفاده شد و برگردونده شد.

این اواخر از اونجایی که میدیدم هیییییچ فعالیتی نداریم فرصت رو غنیمت شمردم و چندین بار عملیات مهاجرت از ویبولتین به این cms جدید به مشکل خورد و بک آپ سایت رو برگردوندم که اگه کاربرا زیاد بودن قطعا براشون آزاردهنده بود. اما چون فضا خودمونی بود مشکلی پیش نیومد.

سیستمی که الان روی انجمن و پرتال هستش کاملا بهینه و امروزیه و کلا بستر مناسب فراهمه اما باز هم فعالیتی نیست.

مشکل عدم فعالیت فقط برای ما نیست. خیلی از وب سایت های گیمینگ بدون فعالیت رها شدن و فقط چند تا وب سایت بزرگ دارن فعالیت میکنن. میشه تبلیغ کرد برای اینجا اما انگیزه ای نیست. تیمی نیست و...

تو سرم پر از ایده برنامه نویسیه که یکیشونم مرتبط به گیمه. قطعا چندتاشون میگیرن و بشدت درآمد زایی میکنن. اما اینجا واقعیتش شاید با کلی تبلیغ بزور بتونه پول هاست و دامنه خودشو دربیاره چون غیر از محتوا چیزی برای عرضه به کاربرا نداره. برای پول درآوردن از برنامه سایت و.. یا باید نیاز افرادو تشخیص بدی و از اون استفاده کنی تا درآمد زایی کنی. یا اینکه باید براشون یه خلع درست کنی تا یه نیاز جدید در اونها بوجود بیاد و پول دربیاری. و واقعیت ماجرا هم همینه. مهم پوله

پولی که این روز ها داخل صنعت گیم تو جهان جا به جا میشه چندین برابر بیشتر از سینما هاست. اما تو ایران هنوز به این شکل جا نیفتاده. همه سرمایه گذاری های عظیمی که رو بازی ها میشه مهم ترین دلیلشون پوله. پس این عامل محرک رو نمیشه دسته کم گرفت. چه برای ساخت بازی ، چه تولید محتوای مرتبط به بازی!

از ساخت بازی باز میشه تا حدودی پول درآورد. جدیدا به برنامه نویس ها برای توسعه اپ و بازی تا 3 میلیارد وام میدن و 1 سال هم تنفس داره

بچه های عزیز دل سال نو همگی با تاخیر مبارک 😁

• Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر